Modulární výukový systém VarioStav

Modulární výukový systém pro elektrotechniku VarioStav je určen pro výuku elektroinstalačních prací domovních rozvodů, elektronické zabezpečovací a požární signalizace, telefonních rozvodů, datové komunikace, měření, regulace a další. Je určen pro odborné školy elektrotechnického směru pro odbornou výuku studentů.

VarioStav je ergonomicky ztvárněný výukový prostor vhodný pro odbornou praxi.

Konstrukčně vychází ze systému laboratorního nábytku VarioLab+, takže jej lze rozšiřovat o další příslušenství bez omezení.

Základem konstrukce jsou masivní nohy s krytem, ve kterém lze přivést hlavní napájení pro výukovou desku. K nohám je připevněn masivní nosník pracovní desky stolu s nosností 150 kg na kterém je připevněna pracovní deska s hloubkou 600 mm. Tato hloubka je zvolena pro snadnou práci studentů na výukovém panelu. V případě požadavku může být pracovní deska hlubší. Nad pracovní deskou je k nohám upevněn výukový panel s otvory 10 x 10 mm v rozteči 19 mm. Do těchto otvorů lze pomocí dodávaných speciálních zámků připevnit moduly s jednotlivými přístroji. Tyto moduly student zapojí dle školní úlohy. Volbu přístrojů, jejich rozmístění na pracovní desce a vlastní zapojení volí student sám dle cvičebního schématu a studijního plánu. Nad výukovým panelem se nachází modul s přípojnou svorkovnicí, která obsahuje jistič, chránič, zapínací a vypínací talčítko. Napětí do tohoto modulu je dálkově ovládané z místa učitele.

Výměna a připevnění modulů probíhá jednoduchým vycvaknutím a zacvaknutím speciálních zámků modulu do otvorů ve výukovém panelu. Není tedy třeba požívat matic, šroubů, vrutů a jiných zdlouhavých způsobů připevnění. Tím se usnadní a urychlí samotný proces výuky a zároveň nedochází k opotřebování cvičební desky.

Samotný výukový panel může být velmi jednoduchým způsobem bez použití nářadí vyjmut ze stolu a i s rozpracovanou úlohou uložen do skříně. Tak se mohou studenti střídat na pracovišti po výukových hodinách, aniž by museli svoji nedodělanou úlohu rozložit.

Pracovní deska je vyrobena z kvalitního vysokotlakého laminátu o síle 28 mm se zvýšenou odolností proti otěru a opálení vrchní vrstvy, nebo z březové překližky o síle 27 mm opatřené keramickým lakem. Hrany desky jsou vyrobeny z plastu ABS o síle 2 mm a přilepeny polyuretanovým lepidlem, které má vysokou odolnost proti vlhkosti a mechanickému odloupnutí. Na požádání lze pracovní desku opatřit antistatickou povrchovou úpravou.

Pro další podrobnosti kontaktujte obchodní oddělení společnosti Diametral spol. s r. o.


www.diametral.cz